Chciałbym dzisiaj przypomnieć kilka wpisów na blogu opowiadających o przekształceniu przedsiębiorcy posiadającemu koncesję na sprzedaż alkoholu.
Kiedyś nawiązałem współpracę z przedsiębiorcą, który chciał kupić sklep z koncesją na sprzedaż alkoholu. Bał się jednak, że taka prosta umowa sprzedaży przedsiębiorstwa doprowadzi do utraty koncesji. I miał rację. Aby uniknąć utraty koncesji, należało skorzystać z instytucji przekształcenia działalności w spółkę z o. o. Przystąpiliśmy do działania – przygotowałem klientowi przedwstępną umowę sprzedaży udziałów, potem pomogłem przekształcić sklep w spółkę z o. o., a całą transakcję zwieńczyła umowa sprzedaży udziałów i zgłoszenie nowych wspólników do KRS. To wszystko opisałem w artykule O tym, jak pomogłem mojemu klientowi kupić sklep z zezwoleniem na sprzedaż alkoholu. Klient był chyba zadowolony ze współpracy, bo do dzisiaj podsyła mi różne sprawy.
Bardzo ważny jest artykuł o tym, jak nie utracić zezwolenia na sprzedaż alkoholu po przekształceniu. Istotne, żeby zgłosić fakt przekształcenia do właściwego urzędu w terminie 14 dni od przekształcenia. Jeżeli nie dopełnisz tego obowiązku, urząd będzie musiał cofnąć zezwolenie.
Natomiast najpopularniejszym wpisem z branży alkoholowej jest ten, który ostrzega przez przyjmowaniem do spółki cywilnej nowych wspólników. Grozi to wygaśnięciem zezwolenia. Więcej w artykule: Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o. o. a koncesja na sprzedaż alkoholu.
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }