Skontaktuj się

O mnie

Nazywam się Marcin Bartyński i jestem radcą prawnym specjalizującym się w przekształceniach oraz transakcjach sprzedaży spółek. Od zawsze chciałem prowadzić własny biznes, dlatego zdecydowałem się na studia prawnicze. Po ukończeniu aplikacji radcowskiej moje marzenie się spełniło – otworzyłem własną kancelarię.

W ramach mojej kancelarii doradzam przedsiębiorcom takim jak Ty, pomagając przekształcać ich małe marzenia w duże biznesy. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze prawa handlowego, a moja praca obejmuje szeroki zakres usług związanych z rejestracją, przekształceniami i sprzedażą spółek. W trakcie mojej kariery złożyłem do Krajowego Rejestru Sądowego kilkaset wniosków, reprezentując klientów przed sądami rejestrowymi w całym kraju.

Osobiście doradzałem w utworzeniu (w tym przez przekształcenie) wielu spółek z o.o. Tworzyłem i konsultowałem umowy oraz przygotowywałem dokumentację do złożenia w sądzie rejestrowym. Z klientami niecierpliwie oczekiwałem na rejestrację spółki i zawsze odczuwam pozytywne emocje, gdy w wyszukiwarce KRS mogę zobaczyć efekty swojej pracy w postaci zarejestrowanej spółki.

Pomogłem w utworzeniu spółek z o.o. przez przekształcenie przedsiębiorcom z branży medycznej, farmaceutycznej, paliwowej, handlowej (z zezwoleniem na sprzedaż alkoholu), telekomunikacyjnej, produkcyjnej (z dotacją ze środków UE), usługowej (z dotacją ze środków UE), budowlanej czy szkoły językowej. Obsługiwane przeze mnie spółki były rejestrowane w sądach we Wrocławiu, Warszawie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Zielonej Górze, Bydgoszczy.

Pomagałem w przekształceniach w branży farmaceutycznej w czasach, kiedy nie było jeszcze „Apteki dla Aptekarza”, co pozwoliło wielu przedsiębiorcom skutecznie funkcjonować na rynku.

Dodatkowo, posiadam doświadczenie w doradztwie podatkowym, pomagając klientom w znalezieniu najbardziej optymalnych rozwiązań podatkowych dla ich spółek, co pozwala im na skuteczne zarządzanie kosztami i zwiększenie efektywności finansowej.

Sprzedaż aptek to osobna dziedzina mojej specjalizacji. Udzielam kompleksowej pomocy prawnej w transakcjach związanych ze sprzedażą aptek, co szczegółowo opisuję na blogu.

Moje doświadczenie obejmuje również rejestrację podmiotów leczniczych, a swoje spostrzeżenia i porady na ten temat dzielę w podcaście, którego jestem autorem. Jestem twórcą prawdopodobnie pierwszego w Polsce podcastu o przekształceniu praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy. Staram się dzielić swoją wiedzą i praktycznymi poradami, aby ułatwić przedsiębiorcom poruszanie się w skomplikowanym świecie przepisów prawa handlowego.

Prywatnie mieszkam we Wrocławiu wraz ze swoją żoną i czwórką dzieci – w tym, jak mawiał mój kolega, najpiękniejszym z miast. Poza pracą prawniczą, spędzam czas z rodziną, co daje mi ogromną radość i motywację do działania.

Opinie klientów:

Pana Marcina charakteryzuje dostępność, znajomość tematu, elastyczność we współpracy i zrozumienie dla zapracowanych i nie mających kompletnie „zacięcia” jak i zamiłowania do papierologii pracoholików.

Uzyskałam rzetelną informację, nie miałam absolutnie problemu na etapie realizacji tematu.

Polecam współpracę z Kancelarią Pana Marcina każdemu lekarzowi w zakresie doradztwa, zakładania/przekształcania spółek/zakładania podmiotów leczniczych itp.

Niezależnie od zamieszkiwanego województwa.

Panie Marcinie, dzięki za pomoc, pozostajemy w kontakcie.

— Dr Małgorzata

Przekształcaliśmy przychodnię POZ ze spółki cywilnej (w spadku) w spółkę z o.o.

Pomoc Kancelarii okazała się nieoceniona.

Szczerze polecam współpracę z mec. Bartyńskim.

— Dr Adam

Opinie zadowolonych klientów, z którymi miałem przyjemność współpracować, można znaleźć w zakładce Opinie klientów. Ich zaufanie jest dla mnie największym dowodem na skuteczność i profesjonalizm świadczonych przeze mnie usług. Wszystkie opinie zamieszczone w tej zakładce pochodzą w wizytówki Google.

Jeśli potrzebujesz wsparcia prawnego w zakresie przekształceń, rejestracji czy sprzedaży spółek lub aptek, zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i pomogę znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.