Skontaktuj się

Kto zyska, a kto straci na nowelizacji prawa farmaceutycznego

Marcin Bartyński20 stycznia 20172 komentarze

Na nowelizacji prawa farmaceutycznego zyskają istniejące sieciówki. Na polski rynek nie będą wchodzić nowe, dla istniejących siecówek nie będzie powstawać nowa konkurencja.

Czasami mówi się o tym, że dzięki nowelizacji prawa farmaceutycznego utworzą się klany farmaceutów. Apteki będą mogły być dziedziczone tylko przez osoby posiadające wykształcenie farmaceutyczne. Nie-farmaceuta nie będzie mógł odziedziczyć apteki.

Kto straci?

Nowelizacja prawa farmaceutycznego uderzy w polskich przedsiębiorców. Nie powstaną polskie sieci aptek. Właściciel czterech aptek nie będzie mógł otworzyć kolejnych. Wiele istniejących aptek upadnie wraz ze śmiercią ich dotychczasowych właścicieli – całe rodziny skupione wokół rodzinnego biznesu i pracujące na jego sukces z dnia na dzień stracą źródło utrzymania.

Stracą właściciele aptek odchodzący na emeryturę. Nie będą mogli sprzedać apteki. Będą zmuszeni do wygaszenia działalności – bez żadnego zysku.

Przede wszystkim stracą pacjenci. Ograniczenie konkurencji sprawi, że ceny leków będą wyższe niż mogłyby być, gdyby nie było ograniczeń.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Agnieszka 26 lutego, 2017 o 22:12

  Zgodnie z planowanymi zmianami prawa farmaceutycznego aptek nie będą mogły prowadzić spółki kapitałowe, jedynie osoby fizyczne, które są aptekarzami, natomiast zezwolenia na prowadzenie apteki dziedziczyć będą tylko farmaceuci, co znacznie ograniczy swobodę działalności gospodarczej.

  Odpowiedz

  Maciej 21 listopada, 2022 o 15:29

  Weszły zmiany w przpisach dla laboratorium! Zgodnie znimi diagności będą mogli już pracować w ramach praktyki zawodowej.
  Po 20 latach wreszcie jakaś zmiana.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: