Skontaktuj się

Czy nowelizacja prawa farmaceutycznego uderzy w polskie apteki?

Marcin Bartyński17 grudnia 2016Komentarze (0)

Nie dalej, jak przedwczoraj rozmawiałem z panią Aliną, która nie mając wykształcenia farmaceutycznego, od wielu lat wspiera swojego ojca-farmaceutę w prowadzeniu apteki. Jako że ojciec pani Aliny zbliża się do wieku emerytalnego, w niedalekiej przyszłości ma zamiar przekazać biznes swojej córce. Wcześniej jednak chciałby otworzyć drugą aptekę.

Jeszcze wcześniej zadzwonił do mnie pan Andrzej. Opowiadał o tym, że wprawdzie nie jest farmaceutą, jednak z powodzeniem prowadzi kilka aptek. Ma w planach otwarcie kolejnych. Kupił na Podlasiu kawałek ziemi i w ciągu dwóch miesięcy chce wznieść budynek, w którym ma powstać nowa apteka. Chciałby, żeby biznes mogły dziedziczyć po nim dzieci, które też nie są farmaceutami, a które teraz bardzo pomagają mu w jego prowadzeniu.

Po nowelizacji prawa farmaceutycznego powyższe plany nie będą mogły być zrealizowane. Ojciec pani Aliny nie uzyska zezwolenia, ponieważ w województwie liczba mieszkańców jest mniejsza niż 3000 osób na aptekę. Po nowelizacji nie będzie również możliwe przekazanie biznesu pani Alinie. W razie śmierci ojca pani Aliny, zezwolenie wygaśnie, a wraz z nim wyschnie jedyne źródło dochodów jego córki.

Również pan Andrzej nie będzie mógł już rozwijać swojego biznesu. Będzie musiał sprzedać zakupiony grunt. Poniósł koszty wykonania projektu budowlanego i nikt mu już tych kosztów nie zwróci. Całe szczęście, że nie rozpoczął jeszcze budowy. Najgorsze jednak jest to, że apteki zostaną zamknięte wraz ze śmiercią pana Andrzeja. Jego dzieci, które w zasadzie wiązały swoje życie zawodowe z biznesem rodzinnym, będą musiały rozejrzeć się za innym zajęciem.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: