Skontaktuj się

Czy małżonek musi wyrazić zgodę na przekształcenie?

Marcin Bartyński11 lutego 2017Komentarze (0)

Ostatnio zetknąłem się z pewną osobą obsługującą przekształcenia jdg w sp. z o. o. Jakież było moje zaskoczenie, gdy dowiedziałem się, że ta osoba nigdy nie wypytuje swoich klientów o to, czy są oni w związku małżeńskim.

Ja swoich klientów pytam o to zawsze. Jeżeli mówią, że są w związku małżeńskim, to drążę dalej i pytam, czy zawierali jakieś umowy majątkowe, czy sąd orzekał o ich wspólnym majątku. Zazwyczaj takich umów nie zawierają ani nie zapadają żadne orzeczenia dotyczące ich wspólnego majątku.

W efekcie jak przychodzi czas na złożenie oświadczenia o przekształceniu, to zapraszam swoich żonatych klientów (lub zamężne klientki) do notariusza razem z ich żonami (lub mężami). Wszystko po to, żeby te żony (lub mężowie) wyraziły (wyrazili) zgodę na złożenia oświadczenia o przekształceniu.

Brak takiej zgody może skutkować tym, że ktoś kiedyś uzna oświadczenie o przekształceniu za czynność nieważną. Ja swoich klientów nie chcę narażać na takie ryzyko.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: