Skontaktuj się

Sprzedam biuro rachunkowe

Marcin Bartyński25 lutego 2017Komentarze (1)

Jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację, że właściciel biura rachunkowego obsługującego blisko setkę (lub więcej) klientów myśli o emeryturze i dlatego nosi się z zamiarem sprzedaży biznesu.

Sprzedaż biura rachunkowego nie będzie prostą sprawą, jeżeli jest ono prowadzone w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Wszakże taka transakcja będzie wymagała zgody wszystkich klientów, a nie wszystkim klientom może się to spodobać.

Wręcz idealnym rozwiązaniem tego problemu jest przekształcenie biura rachunkowego w spółkę z o. o.:

 1. przekształcasz biuro rachunkowe w spółkę z o. o. – w momencie rejestracji w KRS spółka staje się stroną wszystkich umów zawartych z klientami. Klienci nie muszą wyrażać zgody na przekształcenie ani na przejście swoich umów na spółkę;
 2. po przekształceniu możesz sprzedać wszystkie udziały w spółce. W ten sposób biuro wraz z klientami stanie się własnością nabywcy.

Jeżeli jesteś zainteresowany nabyciem biura rachunkowego prowadzonego w formie jdg, to zaproponuj właścicielowi wykorzystanie mechanizmu przekształcenia. Całą transakcję warto zacząć od zawarcia umowy przedwstępnej.

Obsługiwałem już transakcje sprzedaży przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu przekształcenia. Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną o moich doświadczeniach, to zapraszam do kontaktu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Agnieszka 12 marca, 2017 o 21:56

  Ciekawy wpis.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: