Skontaktuj się

Przekształcenie a subwencja z Tarczy Finansowej PFR 1.0

Marcin Bartyński04 maja 2021Komentarze (1)

Niektórzy przedsiębiorcy mają wątpliwości, czy przekształcenie w sp. z o. o. nie będzie prowadziło do obowiązku zwrotu subwencji z Tarczy Finansowej PFR 1.0.

Moim zdaniem – nie.

Umowa przewiduje jedynie obowiązek niezwłocznego poinformowania PFR o wszelkich okolicznościach mających wpływ na realizację zobowiązań wynikających z umowy subwencji finansowej.

PFR stoi na stanowisku, że taką okolicznością jest:

reorganizacja podmiotowa, w szczególności, gdy w wyniku jej przeprowadzenia zmianie ulegają takie dane jak firma lub NIP przedsiębiorcy.

Ponadto PFR wskazał, że „reorganizacja” skutkująca kontynuacją działalności nie wymaga uprzedniej zgody. Taką właśnie „reorganizacją” jest przekształcenie jdg w sp. z o. o. Natomiast wniesienie przedsiębiorstwa aportem do sp. z o. o. nie skutkuje kontynuacją działalności, zatem będzie wymagać uprzedniej zgody PFR.

Zatem te osoby, które pod otrzymaniu subwencji przekształciły swoją działalność w sp. z o. o. i niezwłocznie poinformowały o tym fakcie PFR, nie muszą się niepokoić. Przekształcenie nie będzie stanowić podstawy do żądania zwrotu subwencji.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Drukarnia offset 18 czerwca, 2021 o 13:34

  Dziękuję za bardzo przydatne informacje na czasie. Szkoda że dopiero teraz dotarłem do wpisu.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: