Skontaktuj się

Jak wypełnić formularz KRS-WH?

Marcin Bartyński05 listopada 2018Komentarze (0)

Formularz KRS-WH

Dzisiaj chciałbym poruszyć zagadnienie, dla którego szalenie istotna jest wiedza, jak wypełnić formularz KRS-WH.

Jak wypełnić formularz KRS-WH?

Otóż niektórym moim klientom bardzo zależy na tym, żeby po przekształceniu w odpisie z KRS spółki zostały ujawnione dane przedsiębiorcy, który się przekształcił: przede wszystkim jego NIP, a także REGON.

Jest to zrozumiałe, ponieważ na podstawie odpisu z KRS chcą oni wykazywać przed swoimi kontrahentami, bankami ciągłość prowadzonej działalności – fakt, że spółka jest następcą prawnym przedsiębiorcy.

Jak wypełnić formularz KRS-WH?

Aby ujawnić dane przedsiębiorcy w KRS, należy w sposób prawidłowy wypełnić formularz KRS-WH. Mogłoby się wydawać, że dla osiągnięcia tego celu wystarczy wypełnić w rubryce I.2 („Sposób powstania podmiotu”) pola 3, 9, 10, tj.: nazwę, NIP, REGON. Tymczasem okazuje się, że nie jest to wystarczające. Sąd rejestrowy na podstawie danych wprowadzonych w polach 3, 9, 10 nie ujawni ani NIPu, ani REGONu przedsiębiorcy przekształcanego.

W formularzu KRS-WH nie można poprzestać na podaniu danych przedsiębiorcy jedynie w polach 3, 9, 10. Trzeba czegoś więcej.

Wszyscy moi klienci w odpisach KRS swoich spółek mają ujawnione dane przedsiębiorcy przekształcanego. Także NIP i REGON, którymi przedsiębiorca posługiwał się przed przekształceniem.

Nowy formularz KRS-WH

Na koniec chciałbym przypomnieć, że od zeszłego roku funkcjonuje nowy formularz KRS-WH, który został nieco poszerzony względem poprzedniej wersji. Żeby nie narażać się na zwrot wniosku, należy stosować nowy formularz. Aczkolwiek z moich obserwacji wynika, że do tej pory sądy przymykały oko, jeżeli złożyło się wniosek na starym formularzu.

KRS-WH nie jest oczywiście jedynym załącznikiem do wniosku o rejestrację spółki. Tych załączników jest cała masa. O jednym z nich opowiadałem niedawno we wpisie Jakie dokumenty do KRS przy przekształceniu?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: