Skontaktuj się

Jak wypełnić formularz KRS-WH?

Marcin Bartyński05 listopada 2018Komentarze (0)

Formularz KRS-WH

Dzisiaj chciałbym poruszyć zagadnienie, dla którego szalenie istotna jest wiedza, jak wypełnić formularz KRS-WH.

Jak wypełnić formularz KRS-WH?

Otóż niektórym moim klientom bardzo zależy na tym, żeby po przekształceniu w odpisie z KRS spółki zostały ujawnione dane przedsiębiorcy, który się przekształcił: przede wszystkim jego NIP, a także REGON.

Jest to zrozumiałe, ponieważ na podstawie odpisu z KRS chcą oni wykazywać przed swoimi kontrahentami, bankami ciągłość prowadzonej działalności – fakt, że spółka jest następcą prawnym przedsiębiorcy.

Jak wypełnić formularz KRS-WH?

Aby ujawnić dane przedsiębiorcy w KRS, należy w sposób prawidłowy wypełnić formularz KRS-WH. Mogłoby się wydawać, że dla osiągnięcia tego celu wystarczy wypełnić w rubryce I.2 („Sposób powstania podmiotu”) pola 3, 9, 10, tj.: nazwę, NIP, REGON. Tymczasem okazuje się, że nie jest to wystarczające. Sąd rejestrowy na podstawie danych wprowadzonych w polach 3, 9, 10 nie ujawni ani NIPu, ani REGONu przedsiębiorcy przekształcanego.

W formularzu KRS-WH nie można poprzestać na podaniu danych przedsiębiorcy jedynie w polach 3, 9, 10. Trzeba czegoś więcej.

Wszyscy moi klienci w odpisach KRS swoich spółek mają ujawnione dane przedsiębiorcy przekształcanego. Także NIP i REGON, którymi przedsiębiorca posługiwał się przed przekształceniem.

Nowy formularz KRS-WH

Na koniec chciałbym przypomnieć, że od zeszłego roku funkcjonuje nowy formularz KRS-WH, który został nieco poszerzony względem poprzedniej wersji. Żeby nie narażać się na zwrot wniosku, należy stosować nowy formularz. Aczkolwiek z moich obserwacji wynika, że do tej pory sądy przymykały oko, jeżeli złożyło się wniosek na starym formularzu.

KRS-WH nie jest oczywiście jedynym załącznikiem do wniosku o rejestrację spółki. Tych załączników jest cała masa. O jednym z nich opowiadałem niedawno we wpisie Jakie dokumenty do KRS przy przekształceniu?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: