Skontaktuj się

Problemy z NIPem przy przekształceniu

Marcin Bartyński11 czerwca 2015Komentarze (0)

Biurokratyczne rządy państw mają to do siebie, że lubią wszystko ewidencjonować i najchętniej nadałyby wszystkiemu, co się rusza i nie rusza, numery.

Polski rząd nie jest, niestety, wyjątkiem. W tym szale ewidencjonowania doprowadził do tego, że przedsiębiorca przy różnych okazjach musi posługiwać się aż trzema numerami. Musi posiadać PESEL, NIP i REGON (osoba fizyczna) lub KRS, NIP i REGON (osoba prawna).

Z NIPem przy przekształceniu jdg w spółkę z o. o. mogą pojawić się problemy. Dlaczego? Bo NIP w wyniku przekształcenia nie przechodzi z przedsiębiorcy na spółkę z o. o. Ten numer jest nadawany spółce dopiero po jej zarejestrowaniu.

Między rejestracją spółki a nadaniem NIPu może upłynąć kilka dni. Te kilka dni to wielki problem dla spółki, gdyż nie może się ona posługiwać NIPem przedsiębiorcy, a swojego NIPu jeszcze nie ma. A przecież duże spółki chcą w tym czasie wystawiać i przyjmować faktury, wystawiać paragony…

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: