Skontaktuj się

Pożyczki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – na co zwrócić uwagę przy przekształceniu?

Marcin Bartyński20 lutego 2016Komentarze (0)

Jeden z przedsiębiorców prowadził niewielką działalność gospodarczą – biuro projektowe z zakresu instalacji elektrycznych.

Udało mu się pozyskać fundusze na rozwój biura. Zaciągnął pożyczkę ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i przeznaczył ją na zakup urządzeń.

W końcu postanowił jednak sprzedać biuro i w tym celu chciał je przekształcić w spółkę z o. o. – po to, żeby prawa i obowiązki wynikające z umowy pożyczki przenieść na spółkę, a następnie zbyć wszystkie udziały w spółce.

Jednakże w regulaminie funduszu pożyczkowego tkwił jeden haczyk – postanowienie, z którego wynikał zakaz przekształcenia. W mojej ocenie to postanowienie było nieważne, nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż udało się uzyskać od pożyczkodawcy zgodę na przekształcenie.

Morał z tego płynie taki: jeżeli spłacasz pożyczkę pochodzącą z EFRR i masz zamiar się przekształcić, zapoznaj się uważnie z postanowieniami umowy zawartej z pożyczkodawcą. Może ona zawierać postanowienia zakazujące zmianę formy prowadzenia działalności gospodarczej i będą one akurat tak sformułowane, że nie będą nieważne.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: