Skontaktuj się

Jak namówić sąd na dzień przekształcenia

Marcin Bartyński06 lutego 20154 komentarze

Ostatnio pisałem kilka razy, że to Ty powinieneś zadecydować o tym, który dzień ma być dniem przekształcenia działalności w spółkę z o. o. Jeżeli nie podejmiesz decyzji w tej kwestii, to zrobi to za Ciebie sąd, co może przysporzyć Tobie trochę problemów.

Teraz opowiem Ci, w jaki sposób ja działam, aby uniknąć tych problemów. Po pierwsze, ustalam z klientem i jego księgowym, jaki dzień ma być dniem przekształcenia. Następnie przygotowuję całą dokumentację, którą należy złożyć w sądzie. Na samym wierzchu tej dokumentacji umieszczam pisemny wniosek o dokonanie wpisu spółki w dacie uzgodnionej z klientem. Składam tę dokumentację w sądzie, pilnując, żeby wniosek o dzień przekształcenia pozostał na wierzchu. Potem dzwonię do sekretariatu i przypominam o swojej prośbie.

Z reguły to wystarczy, żeby sąd zarejestrował spółkę w wybranym przez Ciebie dniu. Jest to prosty sposób na uniknięcie wielu problemów.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Wojciech Rudzki | spolkacywilna.info 8 lutego, 2015 o 11:37

  Przyznam szczerzę, że w krakowskich sądach nie zdarzyło mi się aby taki wniosek nie został uwzględniony, nie słyszałem też dużej liczby narzekań na odmienną praktykę w innych sądach.

  Odpowiedz

  Marcin Bartyński 9 lutego, 2015 o 21:23

  Dziękuję za komentarz!

  Odpowiedz

  Jakub Bartoszewicz 18 lutego, 2015 o 15:40

  A ile Pan czasu daję sądowi na przetworzenie wniosku ? Jesli hipotetycznie dzisiaj (19 luty) składał bym wniosek i poprosił sad o wpis w dniu 1 kwietnia to wystarczająco czy moze bezpieczniej zawnioskowac o 1 maja? Zakladam tutaj oczywiscie kompletnosc i poprawnosc wniosku i to ze chcemy aby przeksztalcenie nastapilo w pierwszym dniu kalendarzowym miesiaca.

  Odpowiedz

  Marcin Bartyński 18 lutego, 2015 o 16:28

  1 kwietnia – według mnie wystarczy. 1 maja na pewno się nie uda, ponieważ sądy w tym dniu nie pracują.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: