Skontaktuj się

Fundamentalne pytania o przekształcenie przychodni w spółkę z o. o.

Marcin Bartyński11 kwietnia 20163 komentarze

Jakiś czas temu dzwonił do mnie czytelnik, który ma zamiar przekształcić przychodnię w spółkę z o. o. Pytał o kwestie podatkowe związane z prowadzeniem przychodni.

Ja z kolei zadałem mu pytanie o to, czy analizował skutki takiego przekształcenia. O to, czy spółka stanie się podmiotem wszystkich praw i obowiązków przychodni prowadzonej w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Myślę, że najbardziej fundamentalnym pytaniem jest to, czy prawa przedsiębiorcy wykonującego działalność leczniczą wynikające z wpisu do rejestru podmiotów leczniczych przejdą po przekształceniu na spółkę z o. o.

Innym nie mniej ważnym pytaniem jest pytanie o to, co się stanie po przekształceniu w spółkę z o. o. z kontraktem z NFZ. Czy spółka przekształcona stanie się z automatu stroną tego kontraktu? Czy będzie musiała go zawierać ponownie? A co z decyzjami SANEPIDu?

Wreszcie czy po przekształceniu przychodni w spółkę z o. o. pacjenci będą musieli ponownie składać deklaracje wyboru lekarza i świadczeniodawcy?

Czy będzie potrzeba zawierania nowych umów z podwykonawcami?

Są to istotne pytania, na które warto poszukać odpowiedzi przed podjęciem decyzji o przekształceniu przychodni w spółkę z o. o.

PS. Przy okazji chciałbym Cię zachęcić do spojrzenia na blog Bartosza Łukaszczuka Podatki i Medycyna. Blog traktuje o podatkowych aspektach prowadzenia działalności leczniczej.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Leszek 30 czerwca, 2016 o 17:48

Witam
Dokładnie na pytania, które Pan zadał szukam odpowiedzi, czy gdzieś na swoim blogu je Pan umieścił?

Odpowiedz

Marcin Bartyński 30 czerwca, 2016 o 21:33

Może coś Panu pomoże poradnik o sprzedaży przychodni: http://przeksztalceniewspolkezoo.pl/wp-content/uploads/2016/06/e-book-1.pdf

Odpowiedz

Leszek 1 lipca, 2016 o 10:20

Dziękuję już czytam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: