Skontaktuj się

Fundamentalne pytania o przekształcenie przychodni w spółkę z o. o.

Marcin Bartyński11 kwietnia 20163 komentarze

Jakiś czas temu dzwonił do mnie czytelnik, który ma zamiar przekształcić przychodnię w spółkę z o. o. Pytał o kwestie podatkowe związane z prowadzeniem przychodni.

Ja z kolei zadałem mu pytanie o to, czy analizował skutki takiego przekształcenia. O to, czy spółka stanie się podmiotem wszystkich praw i obowiązków przychodni prowadzonej w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Myślę, że najbardziej fundamentalnym pytaniem jest to, czy prawa przedsiębiorcy wykonującego działalność leczniczą wynikające z wpisu do rejestru podmiotów leczniczych przejdą po przekształceniu na spółkę z o. o.

Innym nie mniej ważnym pytaniem jest pytanie o to, co się stanie po przekształceniu w spółkę z o. o. z kontraktem z NFZ. Czy spółka przekształcona stanie się z automatu stroną tego kontraktu? Czy będzie musiała go zawierać ponownie? A co z decyzjami SANEPIDu?

Wreszcie czy po przekształceniu przychodni w spółkę z o. o. pacjenci będą musieli ponownie składać deklaracje wyboru lekarza i świadczeniodawcy?

Czy będzie potrzeba zawierania nowych umów z podwykonawcami?

Są to istotne pytania, na które warto poszukać odpowiedzi przed podjęciem decyzji o przekształceniu przychodni w spółkę z o. o.

PS. Przy okazji chciałbym Cię zachęcić do spojrzenia na blog Bartosza Łukaszczuka Podatki i Medycyna. Blog traktuje o podatkowych aspektach prowadzenia działalności leczniczej.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Leszek 30 czerwca, 2016 o 17:48

  Witam
  Dokładnie na pytania, które Pan zadał szukam odpowiedzi, czy gdzieś na swoim blogu je Pan umieścił?

  Odpowiedz

  Marcin Bartyński 30 czerwca, 2016 o 21:33

  Może coś Panu pomoże poradnik o sprzedaży przychodni: https://przeksztalceniewspolkezoo.pl/wp-content/uploads/2016/06/e-book-1.pdf

  Odpowiedz

  Leszek 1 lipca, 2016 o 10:20

  Dziękuję już czytam

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: