Skontaktuj się

W którym sądzie złożyć wniosek o przekształcenie działalności w spółkę z o. o.?

Marcin Bartyński19 lutego 20152 komentarze

Jeżeli Twoja spółka ma mieć siedzibę na Dolnym Śląsku, sprawy związane z przekształceniem działalności w spółkę z o. o. należy załatwiać w sądzie rejestrowym we Wrocławiu. Sąd ten ma swoją siedzibę przy ul. Poznańskiej (koło pl. Strzegomskiego).

Budynek sądu wygląda tak:

sąd rejestrowy we Wrocławiu

Na Dolnym Śląsku działa tylko jeden sąd rejestrowy, a jest nim Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu. Sąd ten ma dwa wydziały gospodarcze odpowiedzialne za sprawy rejestrowe – VI Wydział właściwy dla Wrocławia oraz IX Wydział właściwy dla pozostałych miejscowości.

wydziały sądu rejestrowego we Wrocławiu

To tutaj mają spływać wnioski z między innymi z Oleśnicy, Oławy, Środy Śląskiej, Legnicy, Głogowa, czy Bolesławca, Bolkowa, Kłodzka, a nawet z Jeleniej Góry, Zgorzelca i wielu, wielu innych miejscowości.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Patryk 7 stycznia, 2019 o 09:01

  Dzień dobry, jeżeli działalność gospodarcza ma siedzibę w innym mieście aniżeli „nowa” spółka to rozumiem, że wszystkie dokumenty takie jak plan przekształcenia i opinia składam do sądu właściwego dla siedziby działalności a już sam wpis o przekształcenie do sądu właściwego dla przyszłej spółki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

  Marcin Bartyński 8 stycznia, 2019 o 22:21

  Do sądu właściwego dla siedziby działalności powinien Pan złożyć wniosek o powołanie biegłego rewidenta i do tego wniosku załączyć m.in. plan przekształcenia. Natomiast opinię do sądu przesyła nie Pan, tylko biegły. Wniosek o rejestrację spółki do sądu według właściwości siedziby spółki, przy czym do wniosku załączyłbym postanowienie o powołaniu biegłego i plan przekształcenia wraz opinią biegłego rewidenta.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: