Skontaktuj się

Przekształcenie podmiotu leczniczego w sp. z o. o. – obowiązki wobec NFZ

Marcin Bartyński23 maja 20172 komentarze

Jeżeli rozważasz przekształcenie podmiotu leczniczego w spółkę z o. o. i masz zawarty kontrakt z NFZ, to wczytaj się w ogólne warunki umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Znajdziesz tam przepis, który nakłada na podmiot leczniczy obowiązek poinformowania NFZ o zamiarze „dokonania zmian podstaw formalno-prawnych prowadzonej działalności, mających istotny wpływ na sposób realizacji umowy”. Właśnie przekształcenie jest taką zmianą podstaw formalno-prawnych.

Obowiązek poinformowania NFZ o zamiarze przekształcenia należy wykonać najpóźniej na 30 dni przed dniem przekształcenia. A najpóźniej 7 dni od dnia przekształcenia należy przedłożyć NFZ dokument potwierdzający fakt przekształcenia.

Jeżeli nie wykonasz tych obowiązków, narażasz się na karę umowną.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Radosław 24 maja, 2017 o 07:26

  witam,
  poinformowaliśmy NFZ tylko po dokonaniu przekształcenia – nie robili żadnych problemów. Ale podczas kontroli Sanepidowi się nie spodobało, że nie został oddzielnie poinformowany…

  Odpowiedz

  Marcin Bartyński 24 maja, 2017 o 07:33

  Jednak mimo wszystko warto informować także przed przekształceniem, bo OWU daje podstawę do naliczenia kary umownej w przypadku niewykonania tego obowiązku.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: