Skontaktuj się

Od marca przekształcenie jdg w spółkę z o. o. sp. komandytową będzie tańsze

Marcin Bartyński05 lutego 2020Komentarze (0)

Na chwilę obecną największym kosztem przekształcenia działalności w spółkę z o. o. sp. komandytową jest wynagrodzenie biegłego rewidenta. Koszt ten ponosi się dwa razy:

 • najpierw przy badaniu przez biegłego rewidenta planu przekształcenia jdg w spółkę z o. o.,
 • później przy badaniu planu przekształcenia spółki z o. o. w spółkę komandytową.

Jednakże 1 marca 2020 r. wchodzi w życie duża nowelizacja KSH powołująca do życia nowy typ spółki – tzw. prostą spółkę akcyjną. Przy okazji wprowadzenia do obrotu prawnego nowej spółki ustawodawca postanowił nieco uprościć proces przekształceń. I od 1 marca do przekształcenia dowolnej spółki w spółkę z o. o. nie ma potrzeby powoływania biegłego rewidenta do badania planu przekształcenia.

Oznacza to, że w procesie przekształcenia działalności w spółkę z o. o. sp. komandytową odpada dosyć poważny koszt rzędu kilku tysięcy złotych (3-5 tys. zł netto).

Niestety, nadal pozostaje obowiązek badania przez biegłego rewidenta planu przekształcenia jednoosobowego przedsiębiorcy w sp. z o. o.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: