Skontaktuj się

Umowa spółki z o. o. jak garnitur uszyty na miarę

Marcin Bartyński15 marca 2014Komentarze (0)

Jakiś czas temu zapadł wyrok, w którym Naczelny Sąd Administracyjny tłumaczył, jak powinno wyglądać uzasadnienie wyroku. Otóż NSA stwierdził, że:

Prawidłowo sporządzone uzasadnienie wyroku, mówiąc obrazowo, powinno być, jak garnitur uszyty na miarę, a nie jak garnitur pierwszy lepszy zdjęty w sklepie z wieszaka, który może kupić każdy klient i będzie jakoś pasował.

Parafrazując słowa NSA, można powiedzieć, że prawidłowa umowa spółki z o. o. powinna być, jak garnitur uszyty na miarę, a nie jak garnitur pierwszy lepszy zdjęty w sklepie z wieszaka, który może kupić każdy klient i będzie jakoś pasował.

Oczywiście, można wejść do pierwszego lepszego sklepu i stworzyć spółkę w oparciu o umowę, która zawiera jedynie minimum postanowień wymaganych przez Kodeks spółek handlowych. Lub po prostu ściągnąć ją z Internetu. Zapewne w oparciu o tak sporządzoną umowę da się jakoś prowadzić działalność gospodarczą.

Dlaczego jednak nie skorzystać z możliwości uszycia garnituru na miarę? Tak, żeby dopasować umowę spółki maksymalnie do Twoich potrzeb.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: