Skontaktuj się

Uchwała o połączeniu spółek bez formalnego zwołania zgromadzenia wspólników

Marcin Bartyński07 sierpnia 2013Komentarze (0)

W małych spółkach powszechne jest podejmowanie uchwał „w trybie art. 240 KSH”, tj. bez formalnego zwołania zgromadzenia wspólników. Jest to możliwe – pod warunkiem, że w zgromadzeniu biorą udział wszyscy wspólnicy (lub ich przedstawiciele), a nikt z obecnych nie zgłosił sprzeciwu dotyczącego odbycia zgromadzenia lub wniesienia poszczególnych spraw do porządku obrad.

Czy można podjąć uchwałę o połączeniu spółek „w trybie art. 240 KSH”?

Z tego, co mi wiadomo, zdarza się, że takie uchwały są podejmowane bez formalnego zwołania zgromadzenia wspólników. Warto jednak wiedzieć, że w literaturze dotyczącym prawa spółek został wyrażony pogląd, że uchwała o połączeniu może być podjęta tylko na zgromadzeniu wspólników, które zostało formalnie zwołane.

Jeżeli więc nie chcesz narażać się na odmowę wydania przez sąd rejestrowy postanowienia o połączeniu (bo np. sędzia jest zwolennikiem wyżej zaprezentowanego poglądu), zapomnij o art. 240 KSH.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: