Skontaktuj się

Spółki uzyskają NIP już po 7 dniach

Marcin Bartyński19 lutego 2014Komentarze (0)

Jak wynika z doniesień medialnych, Ministerstwo Sprawiedliwości badało, jak długo trzeba czekać od momentu złożenia wniosku o rejestrację spółki do uzyskania przez nią numerów NIP i REGON. Wyszło 25 dni (o tym, dlaczego tak długo to trwa, pisałem tutaj).

Do Sejmu trafił projekt zmian przepisów, które mają skrócić ten czas oczekiwania do 7 dni. Sąd rejestrowy nie będzie już przesyłał formularzy do urzędu skarbowego i urzędu statystycznego. Po nowelizacji dane potrzebne do nadania NIP i REGON mają być przesłane przez sąd drogą elektroniczną automatycznie po wpisie spółki do rejestru. Nadanie tych numerów również ma się odbyć z automatu. Dzięki temu zakłada się, że spółka będzie mogła rozpocząć działalność już po 7 dniach od złożenia wniosku o rejestrację. Więcej można przeczytać o tym tutaj.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: