Skontaktuj się

Skracanie firmy spółki z o. o.

Marcin Bartyński27 lipca 2013Komentarze (0)

Firma spółki z o. o. składa się z dwóch elementów: korpusu i dodatku.

Np. „Reklama i Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” – korpusem będzie „Reklama i Marketing”, dodatkiem – „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Czy można używać skrótów firmy spółki z o. o.?

Nie ma żadnych wątpliwości co do możliwości skracania dodatku. Dodatek można skracać w następujący sposób: „spółka z o. o.” lub „sp. z o. o.”.

Natomiast co do możliwości skracania korpusu – zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że taka możliwość nie istnieje, ponieważ naruszałoby to zasadę jedności firmy (zgodnie z tą zasadą przedsiębiorca może działać tylko pod jedną firmą). Inni – że skracanie korpusu firmy jest jak najbardziej możliwe, o ile nie wprowadza to w błąd innych osób.

Jeżeli chciałbyś wprowadzić do umowy Twojej spółki postanowienie o możliwości używania skrótu korpusu, to miej na uwadze, że jeden sąd rejestrowy może odmówić rejestracji takiej spółki (bo Twoją sprawę będzie rozpatrywać sędzia, którego zdaniem nie ma możliwości skracania korpusu), a inny sąd spółkę zarejestruje.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: