Skontaktuj się

Rejestracja podmiotu leczniczego w stanie epidemii koronawirusa

Marcin Bartyński07 maja 2020Komentarze (0)

Czy w stanie epidemii możliwa jest rejestracja podmiotu leczniczego?

W stanie epidemii wszystko działa tak jakby wolniej, niektóre urzędy nie załatwiają spraw. Urzędnicy przecież też mogą przebywać na zasiłkach opiekuńczych, bo przedszkola są zamknięte; a te, które są otwarte, działają na pół gwizdka. Jednak wydaje się, że większość urzędów funkcjonuje w miarę normalnie.

A czy urzędy wojewódzkie rejestrujące podmioty lecznicze również funkcją w miarę normalnie?

Zwróciłem się z tym pytaniem do właściwych wydziałów niektórych urzędów. Otrzymałem takie oto odpowiedzi.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na pismo z dnia 7 maja 2020 r. przesłane pocztą elektroniczną do Mazowieckiego Urzędu  Wojewódzkiego w Warszawie dotyczące udzielenia informacji na temat działania Urzędu ze względu na stan epidemii, uprzejmie informuję, że sprawy związane z Rejestrem Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą od 2013 r. załatwiane są elektronicznie poprzez stronę https://rpwdl.csioz.gov.pl.

Dodatkowo wiem, że w Warszawie czas oczekiwania na wpis nie przedłużył się w dobie epidemii i wynosi ok. 2 tygodnie.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

(…)
Odnosząc się do kwestii rejestracji podmiotu leczniczego w załączeniu przesyłam kartę usług z opisaną procedurą wpisu podmiotu do rejestru. Jednocześnie zgodnie z ustawą o z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2018 r. poz. 2190 z późn. zm.), organ prowadzący rejestr dokonuje wpisu do rejestru oraz wydaje zaświadczenie o tym wpisie w terminie 30 dni od dnia wpływu kompletnego wniosku o wpis do rejestru wraz z oświadczeniem, natomiast „przeciętny” czas oczekiwania zależny jest od aktualnej liczby wniosków.

Czyli tutaj rejestracja odbywa się też bez problemów.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Dzień dobry,

wszelkie sprawy związane z procedurą wpisów do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą (RPWDL) prowadzone są elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej: www.rpwdl.csioz.gov.pl. Podstawowe informacje w tym zakresie znajdzie Pan na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu pod adresem https://www.poznan.uw.gov.pl/rejestr-podmiotow-leczniczych.

Termin dokonywania wpisów do rejestru wynosi 30 dni od dnia wpływu kompletnego wniosku do rejestru.

Również w tym przypadku urząd nie wskazał na żadne trudności przy rejestracji podmiotu leczniczego.

Inne urzędy

Nie wysyłałem pytania do wszystkich urzędów. Podejrzewam jednak, że również pozostałe urzędy funkcjonują bez większych trudności.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: