Skontaktuj się

Przekształcenie działalności w spółkę a NIP spółki przekształconej

Marcin Bartyński12 lipca 2013Komentarze (0)

Niedawno pisałem o tym, w jaki sposób można zminimalizować problem braku NIPu w związku z przekształceniem działalności gospodarczej w spółkę z o. o. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Warto wiedzieć, że całą procedurę uzyskania NIPu dla spółki z o. o. czasami można jeszcze bardziej przyspieszyć. Niektóre urzędy skarbowe mogą dać się namówić na nadanie NIPu już w dniu wpisu spółki przekształconej do rejestru.

Jeżeli poprosiłeś sąd o dokonanie wpisu w konkretnym, wybranym przez Ciebie dniu (pisałem o tym tutaj), to może warto porozmawiać z urzędnikiem urzędu skarbowego, że w tym dniu można spodziewać się przekształcenia i zasugerować mu, żeby także w tym dniu Twoja spółka miała nadany NIP?

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: