Skontaktuj się

Przekształcenie działalności gospodarczej w społkę z. o. o. – jak wybrać firmę spółki?

Marcin Bartyński02 stycznia 20154 komentarze

Przechodzisz przez procedurę przekształcenia działalności w spółkę z o. o.? Zastanów się, pod jaką firmą ma działać przyszła spółka. Jeżeli spółka będzie działać pod inną nazwą, niż dotychczasowa nazwa przedsiębiorcy, to przemyśl ten temat dokładnie.

Kiedyś już o tym pisałem, ale powtórzę to jeszcze raz, ponieważ błąd na etapie wybierania firmy (nazwy) spółki może Cię kosztować niepotrzebnym wydłużeniem całej procedury.

Najważniejsze jest to, żeby firma spółki, która ma powstać w ramach przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o., odróżniała się dostatecznie od firm innych przedsiębiorców (szerzej piszę o tym tutaj). Dlatego wybierając nazwę spółki, warto sprawdzić, czy inna spółka nie prowadzi już pod tą firmą działalności. Można to sprawdzić w bardzo prosty sposób w wyszukiwarce podmiotów KRS.

Jeżeli zmieniasz nazwę spółki w stosunku do tej, pod którą działałeś do tej pory jako przedsiębiorca, to pamiętaj o ważnej rzeczy: spółka ma obowiązek podawania w nawiasie dawnej firmy obok nowej firmy. Obowiązek ten trwa przez okres jednego roku od dnia przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Ania 28 września, 2015 o 13:11

  Witam, na jakich dokumentach spółka z o.o. jest zobowiązania do podawania w nawiasie dawnej nazwy firmy obok nowej sp.z o.o. ? Na fakturach także ?

  Odpowiedz

  Marcin Bartyński 5 października, 2015 o 07:09

  Tak, na fakturach też.

  Odpowiedz

  Tomasz 7 listopada, 2015 o 16:58

  A jaką treść w takim przypadku powinna zawierać pieczątka ? Czy także powinna zawierać poprzednią nazwę (poza fakturami etc.) ?

  Odpowiedz

  Marcin Bartyński 7 listopada, 2015 o 17:42

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: