Skontaktuj się

NIP spółki z o. o. w organizacji

Marcin Bartyński31 lipca 2013Komentarze (0)

Warto wiedzieć, że spółka może uzyskać numer NIP przed jej zarejestrowaniem w KRS, a nawet przed złożeniem wniosku o jej zarejestrowanie.

Od razu po zawarciu umowy spółki można złożyć we właściwym urzędzie skarbowym wniosek o nadanie NIP na spółkę z o. o. w organizacji. W takim przypadku niemal od razu po zawarciu umowy spółki Twoja spółka z o. o. (na razie w organizacji) będzie mogła wpisywać w wystawianych przez siebie fakturach swój NIP.

Czy można zatem ominąć procedurę jednego okienka przy rejestracji spółki z o. o.?

Nie można. W tym poście zostały wymienione dokumenty potrzebne do rejestracji spółki z o. o., w tym również formularz NIP-2. Bez tego formularza sąd odmówi rejestracji. Jeżeli jednak spółce został nadany NIP jeszcze przed złożeniem wniosku dokumentacji w sądzie, do wniosku o rejestrację powinieneś dołączyć formularz NIP-2 ze zgłoszeniem aktualizacyjnym, a nie identyfikacyjnym.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: