Skontaktuj się

Najpopularniejsze wpisy w 2020 r.

Marcin Bartyński28 stycznia 2021Komentarze (0)

Rok 2020 dobiegł końca, zaczął się rok 2021. Poniżej prezentuję najpopularniejsze wpisy na blogu w ciągu ostatniego roku:

Plan przekształcenia – wzór

Jeden z najstarszych, a zarazem najpopularniejszych wpisów na blogu. Błędnie sporządzony plan przekształcenia prowadzi do oddalenia wniosku o rejestrację spółki.

Czy spółka po przekształceniu zachowa NIP i REGON?

Jedno z najczęściej zadawanych mi pytań przez klientów. W oczach wielu instytucji zachowanie NIPu i REGONu jest dowodem na zachowanie ciągłości pomiędzy dotychczasowym przedsiębiorcą a przekształconą spółką.

Przekształcenie indywidualnej praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy

Zachęcam do kliknięcia w powyższy link – znajdziesz tam pierwszy odcinek podcastu o tym samym tytule. Prawdopodobnie pierwszy w Polsce podcast o tej tematyce.

Sprzedaż udziałów przez pełnomocnika

Bardzo często zaraz po przekształceniu wspólnicy decydują się na zbycie przynajmniej części swoich udziałów innej osobie. W niektórych przypadkach przekształcenie jest idealnym narzędziem do sprzedaży biznesu.

Jak kupić/sprzedać aptekę po nowelizacji prawa farmaceutycznego?

Przed nowelizacją prawa farmaceutycznego przekształcenie było jedynym sposobem na sprzedaż apteki. Natomiast po nowelizacji przekształcenie apteki w spółkę z o. o. prowadzi do cofnięcia zezwolenia. Trzeba zatem korzystać z innych sposobów.

Wzór uchwały o dopłatach wspólników

Kolejny wpis, który zaliczam do najstarszych na blogu.

Jakie dokumenty do KRS przy przekształceniu?

Na chwilę obecną wnioski są składane do KRSu tylko w formie papierowej (z wyjątkiem rocznych sprawozdań – tutaj obowiązuje wyłącznie forma elektroniczna). Jednakże wielkimi krokami zbliża się rewolucja. Już niedługo wszystkie wnioski będziemy składać tylko elektronicznie.

Czy po przekształceniu trzeba podpisywać aneksy do umów?

Podpisywanie aneksów do umów po przekształceniu jest częstą praktyką – ale czy konieczną?

Kapitał zakładowy spółki przekształconej

Kapitał zakładowy musi wynosić co najmniej 5 tys. zł i musi mieć pokrycie w dotychczas zgromadzonym majątku. Czasem jednak się zdarza, że przedsiębiorca weźmie pożyczkę i bilans – pomimo prężnie działającego przedsiębiorstwa – wykazuje wartości ujemne. Czy można coś z tym zrobić?

Lis i jaskółka

Zdecydowanie najpopularniejszy wpis na blogu. Omówiłem w nim słynną bajkę Jana Brzechwy. Po latach okazało się, że lis i jaskółka założyli kiedyś sp. z o. o.

 

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: