Skontaktuj się

Jak wybrać przedmiot działalności spółki?

Marcin Bartyński28 listopada 2013Komentarze (0)

Od czego zacząć tworzenie spółki z o. o.?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, w jakim celu chcesz utworzyć spółkę z o. o. Najczęściej spółki tworzy się w celu osiągnięcia zysku.

Musisz też wiedzieć, w jaki sposób ten cel osiągnąć. Przez produkcję monitorów komputerowych? Prowadząc salon sukien ślubnych? Kawiarnię? Pizzerię? Świadcząc usługi w zakresie e-marketingu? Czyszczenia tapicerek? Produkcji śrubek? Pielęgnacji ogrodów? Innymi słowy musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki ma być przedmiot działalności Twojej spółki.

Jest to ważne, ponieważ przedmiot działalności spółki musisz ująć w umowie spółki. Polecam określenie przedmiotu działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności, która jest dostępna między innymi na stronie internetowej GUSu.

Warto określić w umowie spółki przedmiot działalności jak najszerzej. Dlaczego? Jeżeli Twoja spółka będzie się rozwijać, to w pewnym momencie może rozpocząć działalność na obszarze nieprzewidzianym przez umowę. A istnieje ryzyko, że urzędy skarbowe nie będą uznawać za koszty uzyskania przychodu wydatków na cele niezwiązane z określonym w umowie przedmiotem działalności.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: