Skontaktuj się

Czy termin na złożenie sprawozdania finansowego rzeczywiście upływa 15 lipca?

Marcin Bartyński20 czerwca 2014Komentarze (1)

Wielu przedsiębiorcom prowadzącym spółki z o. o. wydaje się, że mają czas na złożenie sprawozdania finansowego w sądzie rejestrowym do 15 lipca.

Nic bardziej mylnego! Termin na złożenie sprawozdania jest ruchomy i zależy od daty odbycia zgromadzenia wspólników zatwierdzającego owo sprawozdanie (tzw. zwyczajne zgromadzenie wspólników). Otóż zarząd powinien wykonać ten obowiązek w terminie 15 dni od daty, w której odbyło się zgromadzenie wspólników.

Skąd zatem w świadomości przedsiębiorców wzięła się data 15 lipca?

Zgodnie z kodeksem, zwyczajne zgromadzenie wspólników musi odbyć się najpóźniej 30 czerwca; Piętnastym dniem od tej daty jest dzień 15 lipca. A zatem – zdaniem niektórych – najpóźniej do 15 lipca należy złożyć sprawozdanie.

Jednakże jeszcze raz podkreślam – obowiązek złożenia sprawozdania finansowego należy wykonać w ciągu 15 dni od daty odbycia zgromadzenia wspólników! Jeżeli więc zwyczajne zgromadzenie wspólników przypadnie na dzień 31 marca, sprawozdanie powinno być wysłane do sądu najpóźniej 15 kwietnia.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Grzegorz 23 czerwca, 2014 o 10:15

  Pozornie prosta rzecz, a tak wiele osób tego nie wie.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: