Skontaktuj się

Czego czytelnicy szukali na blogu w sierpniu 2015 r.?

Marcin Bartyński03 września 2015Komentarze (0)

W sierpniu 2015 r. czytelnicy trafiali na bloga wpisując w wyszukiwarce między innymi takie frazy:

Czy przy przekształceniu spółki cywilnej w spółkę z o.o. traci się koncesję na alkohol? Nie, spółka z o. o. po przekształceniu staje się podmiotem tej koncesji.

Kapitał zakładowy spółki przekształconej. Ustala się go na podstawie sumy bilansowej i powinien wynosić co najmniej pięć tysięcy złotych. Niedługo będę pisał na blogu o przypadku, gdy suma bilansowa jest niższa od pięciu tysięcy złotych.

Zbycie licencji transportowej. Nie można sprzedać innemu podmiotowi licencji transportowej (nie można też sprzedać przedsiębiorstwa wraz z licencją transportową). Ale przedsiębiorca transportowy może przekształcić się w spółkę z o. o. (wtedy spółka może stać się podmiotem licencji), a następnie sprzedać komu innemu udziały w spółce.

Plan przekształcenia – kto pisze? Przy przekształceniu jdg w spółkę z o. o. – notariusz. Przy przekształceniu spółki cywilnej w spółkę z o. o. – wspólnicy.

Przekształcenie firmy jednoosobowej w spółkę komandytową a składki zus. Na gruncie polskiego kodeksu spółek handlowych nie ma możliwości przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę osobową. Przedsiębiorca może przekształcić się tylko w spółkę z o. o. lub w spółkę akcyjną.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: