Skontaktuj się

Czego czytelnicy szukali na blogu w maju 2015 r.?

Marcin Bartyński30 maja 2015Komentarze (0)

Dzisiaj przedostatni dzień maja. Za pomocą jakich fraz czytelnicy trafiali na bloga w minionym miesiącu?

Informacja dla pracowników przekształcenie w spółkę wzór. W związku z przekształceniem działalności w spółkę z o. o. dochodzi do przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę (tym nowym pracodawcą jest spółka z o. o.). Wiążą się z tym pewne obowiązki informacyjne wobec pracowników. Pracodawca powinien poinformować pracowników m.in. o przewidywanym terminie przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę oraz o wielu innych aspektach tej procedury.

Termin obowiązku podawania nazwy starej spółki przy zmianie nazwy. Jeżeli po przekształceniu spółka będzie działać pod inną firmą (nazwą) – odmienną od tej, pod którą działał przedsiębiorca przed przekształceniem – to ta spółka ma obowiązek podawania w nawiasie dawnej firmy obok nowej firmy. Obowiązek ten trwa przez okres jednego roku od dnia przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o.

Kapitał zakładowy sp. z o. o. przy przekształceniu przedsiębiorcy. Punktem odniesienia wysokości kapitału zakładowego spółki przekształconej jest suma bilansowa przedsiębiorcy przekształcanego. Kapitał zakładowy może być niższy, wyższy lub równy sumie bilansowej.

Czy przekształcać w spółkę z o. o. To zależy. Czasami się to opłaca, a czasami nie. Można poczytać o tym m.in. w artykule: „Od zera do bohatera – przekształcenie czy aport przedsiębiorstwa?„.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: