Skontaktuj się

Bardzo często popełniany błąd po przekształceniu

Marcin Bartyński16 września 2016Komentarze (0)

Jakiś czas temu opowiadałem na blogu o błędach popełnianych przez przedsiębiorców w trakcie procesu przekształcenia. Błędów, które albo zwiększają koszty tego procesu, albo go wydłużają.

Niestety, przedsiębiorcy także po przekształceniu popełniają błędy, które mogą zwiększyć koszty funkcjonowania spółki.

Jakiś czas temu pomagałem pewnemu przedsiębiorcy z centralnej części Polski przekształcić się w spółkę z o. o. Gdy doszliśmy do etapu sporządzania oświadczenia o przekształceniu, namawiałem owego przedsiębiorcę, żeby do zarządu oprócz siebie powołał także inną osobę. Ów przedsiębiorca nie dał się przekonać, został jedynym członkiem zarządu (będąc jednocześnie jedynym wspólnikiem).

No i gdzieś miesiąc po rejestracji spółki zrobił się problem. Okazało się, że z rachunku bankowego spółki wypłacił sobie pieniądze tytułem wynagrodzenia za jakąś umowę o dzieło wykonaną na rzecz tejże spółki.

Dlaczego jest to problem?

Bo wszystkie umowy zawierane pomiędzy spółką a jedynym członkiem zarządu, który jest jednocześnie jedynym wspólnikiem, powinny mieć formę aktu notarialnego. Pod rygorem nieważności takiej umowy.

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: