Skontaktuj się

Zaufanie pomiędzy wspólnikami a umowa spółki z o. o.

Marcin Bartyński29 marca 20142 komentarze

Poprzedni wpis o historii rolnika i pewnej kobiety – wspólników spółki cichej podczas okupacji niemieckiej  („Zwrócenie się przez wspólnika o pomoc do żandarmerii niemieckiej podczas okupacji”) tylko pozornie nie miał nic wspólnego z rejestracją spółki z o. o.

Historia tej spółki pokazuje, jak ważne jest zaufanie pomiędzy wspólnikami. Dobrze funkcjonująca spółka powinna opierać się na zaufaniu.

Myślisz, że tamten rolnik ufał swojej wspólniczce? Ja myślę, że nie poznał jej zbyt dobrze, zanim dopuścił ją do spółki. I wyszedł na tym, jak wyszedł.

A ty – chciałbyś prowadzić biznes z kimś, kogo nie znasz?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, kto dostanie udziały teraz należące do Twojego wspólnika po jego śmierci? Myślałeś, co zrobić, żeby spadkobiercy Twojego wspólnika nie odziedziczyli po nim udziałów?

Czy wiesz, że Twój wspólnik może w każdej chwili sprzedać swoje udziały komukolwiek? Zastanawiałeś się, jak się zabezpieczyć przed niechcianym wspólnikiem?

Czy zastanawiałeś się, co się stanie, gdy będziesz chciał zrezygnować z uczestnictwa w spółce, a nikt nie będzie chciał od Ciebie kupić udziałów? Czy myślisz, że wypowiedzenie umowy spółki jest możliwe?

Może warto o tym wszystkim pomyśleć, zanim pojawią się kłopoty?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

zakładanie spółki z o.o. 2 maja, 2014 o 23:09

No właśnie… zaufanie! Zapewne o nie najtrudniej. Wpis wart wyróżnienia, bo zaufanie ważniejsze w biznesie jest niż najlepiej skonstruowana umowa.

Odpowiedz

prawnik 19 maja, 2014 o 10:48

Dokładnie 🙂
Jeżeli każdy będzie kopał pod każdym dołki od początku współpracy to nic z tego nie wyjdzie..

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: