Wykreślenie przedsiębiorcy z CEiDG

Marcin Bartyński            22 czerwca 2015            Komentarze (0)

Uwaga, wpis częściowo stracił aktualność. Aktualny stan prawny (na dzień 14 września 2017 r.) znajdziesz w nowym artykule: Wykreślenie przedsiębiorcy z CEIDG po przekształceniu.

Jeden z czytelników napisał mi maila, w którym narzekał, że dzień przekształcenia był kilka tygodni temu, a on nadal widnieje w CEiDG jako czynny przedsiębiorca.

Czy procedura przekształcenia kończy się na wpisie do rejestru przedsiębiorców w KRS?

Nie. Informację o wpisie Centralna Informacja Krajowego Rejestru Sądowego ma obowiązek zgłosić w CEiDG. Ma na to siedem dni roboczych.

Następnie minister właściwy do spraw gospodarki wydaje z urzędu decyzję o wykreśleniu przedsiębiorcy z CEiDG.

Dane zawarte w CEiDG nie podlegają usunięciu. Po wpisaniu w wyszukiwarce danych przedsiębiorcy pojawi się informacja o tym, że został on wykreślony.

Czasami zdarza się, że KRS zwleka z wykonaniem obowiązku informacyjnego o przekształceniu. Odpowiednie pismo motywacyjne powinno załatwić sprawę.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: