Skontaktuj się

W którym sądzie złożyć wniosek o przekształcenie działalności w spółkę z o. o.?

Marcin Bartyński19 lutego 20152 komentarze

Jeżeli Twoja spółka ma mieć siedzibę na Dolnym Śląsku, sprawy związane z przekształceniem działalności w spółkę z o. o. należy załatwiać w sądzie rejestrowym we Wrocławiu. Sąd ten ma swoją siedzibę przy ul. Poznańskiej (koło pl. Strzegomskiego).

Budynek sądu wygląda tak:

sąd rejestrowy we Wrocławiu

Na Dolnym Śląsku działa tylko jeden sąd rejestrowy, a jest nim Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu. Sąd ten ma dwa wydziały gospodarcze odpowiedzialne za sprawy rejestrowe – VI Wydział właściwy dla Wrocławia oraz IX Wydział właściwy dla pozostałych miejscowości.

wydziały sądu rejestrowego we Wrocławiu

To tutaj mają spływać wnioski z między innymi z Oleśnicy, Oławy, Środy Śląskiej, Legnicy, Głogowa, czy Bolesławca, Bolkowa, Kłodzka, a nawet z Jeleniej Góry, Zgorzelca i wielu, wielu innych miejscowości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Patryk 7 stycznia, 2019 o 09:01

Dzień dobry, jeżeli działalność gospodarcza ma siedzibę w innym mieście aniżeli „nowa” spółka to rozumiem, że wszystkie dokumenty takie jak plan przekształcenia i opinia składam do sądu właściwego dla siedziby działalności a już sam wpis o przekształcenie do sądu właściwego dla przyszłej spółki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz

Marcin Bartyński 8 stycznia, 2019 o 22:21

Do sądu właściwego dla siedziby działalności powinien Pan złożyć wniosek o powołanie biegłego rewidenta i do tego wniosku załączyć m.in. plan przekształcenia. Natomiast opinię do sądu przesyła nie Pan, tylko biegły. Wniosek o rejestrację spółki do sądu według właściwości siedziby spółki, przy czym do wniosku załączyłbym postanowienie o powołaniu biegłego i plan przekształcenia wraz opinią biegłego rewidenta.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: