Skontaktuj się

Umowa spółki z o. o. jak garnitur uszyty na miarę

Marcin Bartyński15 marca 2014Komentarze (0)

Jakiś czas temu zapadł wyrok, w którym Naczelny Sąd Administracyjny tłumaczył, jak powinno wyglądać uzasadnienie wyroku. Otóż NSA stwierdził, że:

Prawidłowo sporządzone uzasadnienie wyroku, mówiąc obrazowo, powinno być, jak garnitur uszyty na miarę, a nie jak garnitur pierwszy lepszy zdjęty w sklepie z wieszaka, który może kupić każdy klient i będzie jakoś pasował.

Parafrazując słowa NSA, można powiedzieć, że prawidłowa umowa spółki z o. o. powinna być, jak garnitur uszyty na miarę, a nie jak garnitur pierwszy lepszy zdjęty w sklepie z wieszaka, który może kupić każdy klient i będzie jakoś pasował.

Oczywiście, można wejść do pierwszego lepszego sklepu i stworzyć spółkę w oparciu o umowę, która zawiera jedynie minimum postanowień wymaganych przez Kodeks spółek handlowych. Lub po prostu ściągnąć ją z Internetu. Zapewne w oparciu o tak sporządzoną umowę da się jakoś prowadzić działalność gospodarczą.

Dlaczego jednak nie skorzystać z możliwości uszycia garnituru na miarę? Tak, żeby dopasować umowę spółki maksymalnie do Twoich potrzeb.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: