Sprzedaż udziałów przez pełnomocnika

Marcin Bartyński            31 maja 2013            Komentarze (0)

Czasami spotykam się z pytaniem, czy można sprzedać/kupić udziały w spółce z o. o. za pośrednictwem pełnomocnika. Odpowiadam: nie ma żadnych przeszkód, aby ustanowić pełnomocnika dla takiej czynności.

Należy jednak pamiętać o tym, że pełnomocnictwo powinno być udzielone w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym. Sam dokument nie musi mieć formy aktu notarialnego – pełnomocnictwo może być sporządzone bezpośrednio przez mocodawcę. Jednakże sam podpis pod tym dokumentem musi być złożony w obecności notariusza.

Warto wiedzieć, że pełnomocnik może być stroną umowy sprzedaży zawartej z jego mocodawcą, jeżeli wynika to z treści pełnomocnictwa.

 

Koszt poświadczenia podpisu przez notariusza powinien wynieść nie więcej, niż 24,60 zł (20 zł – taksa notarialna, 4,6 zł – podatek VAT).

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: