Skontaktuj się

Sprzedam biuro rachunkowe

Marcin Bartyński25 lutego 2017Komentarze (1)

Jestem w stanie wyobrazić sobie taką sytuację, że właściciel biura rachunkowego obsługującego blisko setkę (lub więcej) klientów myśli o emeryturze i dlatego nosi się z zamiarem sprzedaży biznesu.

Sprzedaż biura rachunkowego nie będzie prostą sprawą, jeżeli jest ono prowadzone w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Wszakże taka transakcja będzie wymagała zgody wszystkich klientów, a nie wszystkim klientom może się to spodobać.

Wręcz idealnym rozwiązaniem tego problemu jest przekształcenie biura rachunkowego w spółkę z o. o.:

  1. przekształcasz biuro rachunkowe w spółkę z o. o. – w momencie rejestracji w KRS spółka staje się stroną wszystkich umów zawartych z klientami. Klienci nie muszą wyrażać zgody na przekształcenie ani na przejście swoich umów na spółkę;
  2. po przekształceniu możesz sprzedać wszystkie udziały w spółce. W ten sposób biuro wraz z klientami stanie się własnością nabywcy.

Jeżeli jesteś zainteresowany nabyciem biura rachunkowego prowadzonego w formie jdg, to zaproponuj właścicielowi wykorzystanie mechanizmu przekształcenia. Całą transakcję warto zacząć od zawarcia umowy przedwstępnej.

Obsługiwałem już transakcje sprzedaży przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu przekształcenia. Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną o moich doświadczeniach, to zapraszam do kontaktu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Agnieszka 12 marca, 2017 o 21:56

Ciekawy wpis.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: