Skontaktuj się

Spółki uzyskają NIP już po 7 dniach

Marcin Bartyński            19 lutego 2014            Komentarze (0)

Jak wynika z doniesień medialnych, Ministerstwo Sprawiedliwości badało, jak długo trzeba czekać od momentu złożenia wniosku o rejestrację spółki do uzyskania przez nią numerów NIP i REGON. Wyszło 25 dni (o tym, dlaczego tak długo to trwa, pisałem tutaj).

Do Sejmu trafił projekt zmian przepisów, które mają skrócić ten czas oczekiwania do 7 dni. Sąd rejestrowy nie będzie już przesyłał formularzy do urzędu skarbowego i urzędu statystycznego. Po nowelizacji dane potrzebne do nadania NIP i REGON mają być przesłane przez sąd drogą elektroniczną automatycznie po wpisie spółki do rejestru. Nadanie tych numerów również ma się odbyć z automatu. Dzięki temu zakłada się, że spółka będzie mogła rozpocząć działalność już po 7 dniach od złożenia wniosku o rejestrację. Więcej można przeczytać o tym tutaj.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: