Skontaktuj się

Specjalna strefa ekonomiczna – czy spółka będzie mogła korzystać ze zwolnienia podatkowego uzyskanego przez przedsiębiorcę?

Marcin Bartyński13 lipca 20152 komentarze

Jadąc autostradą A4 z Wrocławia w kierunku Zgorzelca, na jednym ze zjazdów skręca się w prawo, potem przejeżdża się nad autostradą i mknie się wśród malowniczych pól do Bolesławca. Tam znajduje się chyba jeden z najładniejszych sądów, jakie miałem przyjemność odwiedzić.

Bolesławiec jest również miastem objętym Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Niedawno odbyła się tam uroczystość wręczenia nowego zezwolenia na prowadzenie działalności.

Nieraz na terenie specjalnych stref ekonomicznych funkcjonują przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. Dochody uzyskane przez nich z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy w ramach zezwolenia są zwolnione od podatku dochodowego na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zwolnienie mogą uzyskać tylko na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności.

Jeden z takich przedsiębiorców chciał się przekształcić w spółkę  z o. o. Posiadał zezwolenie i korzystał ze zwolnienia podatkowego (od podatku dochodowego od osób fizycznych). Nie był pewien, czy po dniu przekształcenia spółce nadal będzie przysługiwać zwolnienie od podatku dochodowego (przyznanego wcześniej osobie fizycznej). Dlatego też wystąpił do dyrektora IS w Warszawie z wnioskiem o udzielenie interpretacji indywidualnej. Przedsiębiorca zajął stanowisko, że spółce takie zwolnienie będzie przysługiwać.

We wniosku przedsiębiorca podniósł szereg argumentów, z którymi organ podatkowy się zgodził i potwierdził, że spółka po dniu przekształcenia będzie mogła korzystać ze zwolnienia podatkowego.

Interpretację znajdziesz pod numerem: IPPB3/423-391/14-2/MS.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech 13 lipca, 2015 o 14:13

Witam serdecznie!
Mam trochę nietypowe pytanie. Czy spółka zoo, komplementariusz spółki komandytowej, może działać „samodzielnie”? Czy będąc częścią spółki komandytowej może coś robić na własny rachunek, niezwiązany z obecnością w spółce komandytowej, czy to niemożliwe?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Bartyński 13 lipca, 2015 o 21:20

Nie jest to niemożliwe, ale proszę mieć na uwadze zakaz konkurencji.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: