Skontaktuj się

Skracanie firmy spółki z o. o.

Marcin Bartyński27 lipca 2013Komentarze (0)

Firma spółki z o. o. składa się z dwóch elementów: korpusu i dodatku.

Np. „Reklama i Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” – korpusem będzie „Reklama i Marketing”, dodatkiem – „spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Czy można używać skrótów firmy spółki z o. o.?

Nie ma żadnych wątpliwości co do możliwości skracania dodatku. Dodatek można skracać w następujący sposób: „spółka z o. o.” lub „sp. z o. o.”.

Natomiast co do możliwości skracania korpusu – zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że taka możliwość nie istnieje, ponieważ naruszałoby to zasadę jedności firmy (zgodnie z tą zasadą przedsiębiorca może działać tylko pod jedną firmą). Inni – że skracanie korpusu firmy jest jak najbardziej możliwe, o ile nie wprowadza to w błąd innych osób.

Jeżeli chciałbyś wprowadzić do umowy Twojej spółki postanowienie o możliwości używania skrótu korpusu, to miej na uwadze, że jeden sąd rejestrowy może odmówić rejestracji takiej spółki (bo Twoją sprawę będzie rozpatrywać sędzia, którego zdaniem nie ma możliwości skracania korpusu), a inny sąd spółkę zarejestruje.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: