Skontaktuj się

Różne przekształcenia w spółkę z o. o.

Marcin Bartyński22 października 2018Komentarze (1)

W przyszłym roku upłynie 5 lat, odkąd zamieściłem pierwszy wpis blogu. Było to w kwietniu 2013 r.  Jeżeli dobrze pamiętam, to na początku chciałem blogować ogólnie o zakładaniu spółek. Natomiast w styczniu 2015 r. nieco uszczegółowiłem tematykę bloga i zająłem się przekształceniem działalności gospodarczej w spółkę z o. o. Od tamtego czasu napisałem sporo artykułów.

Z czasem zacząłem pisać także o innych rodzajach przekształceń. Dzisiejszym wpisem chciałbym je przypomnieć.

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o. o.

Jednym z najpopularniejszych wpisów na blogu jest: Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o. o. Omawiam w nim procedurę tego typu przekształcenia. Kiedy indziej napisałem też artykuł pt. Pytanie o uchwałę w sprawie przekształcenia spółki cywilnej w spółkę z o. o.

Tematykę przekształcenia spółki cywilnej w spółkę z o. o. poruszałem też w kontekście koncesji na sprzedaż alkoholu. Warto pamiętać, ze rozszerzenie składu osobowego s. c. będzie prowadzić do wygaśnięcia koncesji. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z procedury przekształcenia.

Przekształcenie działalności w spółkę z o. o. sp. komandytową

Pierwszy wpis na blogu w tej tematyce powstał przed dwoma laty. Dopiero w tym roku napisałem kilka wpisów rozwijających ten temat. Przykładowo w artykule Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o. o. sp. komandytową omówiłem procedurę tego typu przekształcenia. Z kolei w artykule Przekształcenie działalności w spółkę z o. o. sp. komandytową – jak wybrać nazwę spółki zwracam uwagę czytelnikom, jak uniknąć błędów przy wybieraniu nazwy spółki.

Poruszając tę tematykę, powiadam o przekształceniach znanych marek, np. o przekształceniu słynnego wrocławskiego foodtrucka – Pasibusa.

Przekształcenie spółdzielni pracy w spółkę z o. o.

Prawdopodobnie na rynku funkcjonuje jeszcze kilkaset spółdzielni pracy. Niektóre z nich prowadzą prężną działalność. Czasami decydują się nadać swojej działalności nowocześniejsze formy, np. spółki handlowej. W związku z tym decydują się na procedurę przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę z o. o., a nawet przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę z o. o. sp. komandytową.

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o. o.

Temat przekształcenia spółki jawnej w spółkę z o. o. był poruszany na tym blogu tylko raz pierwszy 5 lat temu. Był to chyba pierwszy i ostatni raz. Opowiadałem wtedy o uchwale o przekształceniu oraz o większości potrzebnej do podjęcia takiej uchwały.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  tvwatch.pl 24 października, 2018 o 01:49

  Cenne informacje zostały zawarte w tym artykule. Będę zaglądać na bloga. Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: