Skontaktuj się

Rejestracja podmiotu leczniczego w stanie epidemii koronawirusa

Marcin Bartyński07 maja 2020Komentarze (0)

Czy w stanie epidemii możliwa jest rejestracja podmiotu leczniczego?

W stanie epidemii wszystko działa tak jakby wolniej, niektóre urzędy nie załatwiają spraw. Urzędnicy przecież też mogą przebywać na zasiłkach opiekuńczych, bo przedszkola są zamknięte; a te, które są otwarte, działają na pół gwizdka. Jednak wydaje się, że większość urzędów funkcjonuje w miarę normalnie.

A czy urzędy wojewódzkie rejestrujące podmioty lecznicze również funkcją w miarę normalnie?

Zwróciłem się z tym pytaniem do właściwych wydziałów niektórych urzędów. Otrzymałem takie oto odpowiedzi.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na pismo z dnia 7 maja 2020 r. przesłane pocztą elektroniczną do Mazowieckiego Urzędu  Wojewódzkiego w Warszawie dotyczące udzielenia informacji na temat działania Urzędu ze względu na stan epidemii, uprzejmie informuję, że sprawy związane z Rejestrem Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą od 2013 r. załatwiane są elektronicznie poprzez stronę https://rpwdl.csioz.gov.pl.

Dodatkowo wiem, że w Warszawie czas oczekiwania na wpis nie przedłużył się w dobie epidemii i wynosi ok. 2 tygodnie.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

(…)
Odnosząc się do kwestii rejestracji podmiotu leczniczego w załączeniu przesyłam kartę usług z opisaną procedurą wpisu podmiotu do rejestru. Jednocześnie zgodnie z ustawą o z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. z 2018 r. poz. 2190 z późn. zm.), organ prowadzący rejestr dokonuje wpisu do rejestru oraz wydaje zaświadczenie o tym wpisie w terminie 30 dni od dnia wpływu kompletnego wniosku o wpis do rejestru wraz z oświadczeniem, natomiast „przeciętny” czas oczekiwania zależny jest od aktualnej liczby wniosków.

Czyli tutaj rejestracja odbywa się też bez problemów.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

Dzień dobry,

wszelkie sprawy związane z procedurą wpisów do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą (RPWDL) prowadzone są elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej: www.rpwdl.csioz.gov.pl. Podstawowe informacje w tym zakresie znajdzie Pan na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu pod adresem https://www.poznan.uw.gov.pl/rejestr-podmiotow-leczniczych.

Termin dokonywania wpisów do rejestru wynosi 30 dni od dnia wpływu kompletnego wniosku do rejestru.

Również w tym przypadku urząd nie wskazał na żadne trudności przy rejestracji podmiotu leczniczego.

Inne urzędy

Nie wysyłałem pytania do wszystkich urzędów. Podejrzewam jednak, że również pozostałe urzędy funkcjonują bez większych trudności.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: