Przeniesienie licencji transportowej na innego przedsiębiorcę

Marcin Bartyński            10 sierpnia 2015            2 komentarze

Gdzieś w 2006 r. na jednym z portali ktoś zadał pytanie o możliwość przeniesienia licencji na międzynarodowy transport osób z ojca na syna. Zarówno ojciec, jak i syn prowadzili odrębne działalności gospodarcze. Zastanawiano się, czy syn może kupić od ojca przedsiębiorstwo wraz z licencją. Wtedy padła odpowiedź, że nie jest to możliwe.

Także i dzisiaj taka możliwość nie istnieje.

Ale od jakichś czterech lat w polskim prawie istnieje inna droga do przeniesienia licencji transportowej z majątku jednego przedsiębiorcy do majątku drugiego przedsiębiorcy.

Z pewnością się domyślasz, że tą drogą jest przekształcenie przedsiębiorcy transportowego w spółkę z o. o.

Panowie, o których była wyżej mowa, chcąc rozwiązać swój problem (przeniesienie licencji transportowej), powinni postąpić według następującej procedury:

  1. Ojciec przekształca swoją działalność gospodarczą w spółkę z o. o.
  2. Ojciec występuje do właściwego organu o przeniesienie licencji transportowej na spółkę z o. o.
  3. Ojciec przenosi na syna wszystkie lub część udziałów w spółce.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Leszek Sierpień 13, 2015 o 06:10

Czy można wnieść aportem do sp z o.o. w organizacji, jednoosobową działalność gospodarczą wraz z licencją międzynarodową na przewóz rzeczy ? Leszek

Odpowiedz

Marcin Bartyński Sierpień 13, 2015 o 07:27

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: