Przekształcenie spółki jawnej w sp. komandytową

Marcin Bartyński            27 lutego 2018            Komentarze (0)

Przekształcenie spółki jawnej w sp. komandytową różni się trochę od innych przekształceń (czy to jdg w sp. z o. o., czy to sp. j. w sp. z o. o.). Przede wszystkim może być dużo szybsze i dużo tańsze.

Dlaczego?

Bo nie wymaga opinii biegłego rewidenta.

Jeżeli zgodnie z umową spółki jawnej wszyscy wspólnicy prowadzą jej sprawy, to w zasadzie do przekształcenia w sp. komandytową można przystąpić prawie z marszu. Nie trzeba sporządzać planu przekształcenia, ani sprawozdania finansowego, ani wyceny składników majątku.

Od razu po przygotowaniu projektu uchwały o przekształceniu i projektu umowy spółki można umówić się do notariusza, a z kancelarii notarialnej polecieć prosto do sądu rejestrowego z wnioskiem o rejestrację przekształconej spółki komandytowej.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: