Skontaktuj się

Przekształcenie działalności w spółkę a NIP spółki przekształconej

Marcin Bartyński            12 lipca 2013            Komentarze (0)

Niedawno pisałem o tym, w jaki sposób można zminimalizować problem braku NIPu w związku z przekształceniem działalności gospodarczej w spółkę z o. o. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Warto wiedzieć, że całą procedurę uzyskania NIPu dla spółki z o. o. czasami można jeszcze bardziej przyspieszyć. Niektóre urzędy skarbowe mogą dać się namówić na nadanie NIPu już w dniu wpisu spółki przekształconej do rejestru.

Jeżeli poprosiłeś sąd o dokonanie wpisu w konkretnym, wybranym przez Ciebie dniu (pisałem o tym tutaj), to może warto porozmawiać z urzędnikiem urzędu skarbowego, że w tym dniu można spodziewać się przekształcenia i zasugerować mu, żeby także w tym dniu Twoja spółka miała nadany NIP?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: