Skontaktuj się

Przekształcenie działalności gospodarczej w społkę z. o. o. – jak wybrać firmę spółki?

Marcin Bartyński            02 stycznia 2015            4 komentarze

Przechodzisz przez procedurę przekształcenia działalności w spółkę z o. o.? Zastanów się, pod jaką firmą ma działać przyszła spółka. Jeżeli spółka będzie działać pod inną nazwą, niż dotychczasowa nazwa przedsiębiorcy, to przemyśl ten temat dokładnie.

Kiedyś już o tym pisałem, ale powtórzę to jeszcze raz, ponieważ błąd na etapie wybierania firmy (nazwy) spółki może Cię kosztować niepotrzebnym wydłużeniem całej procedury.

Najważniejsze jest to, żeby firma spółki, która ma powstać w ramach przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o., odróżniała się dostatecznie od firm innych przedsiębiorców (szerzej piszę o tym tutaj). Dlatego wybierając nazwę spółki, warto sprawdzić, czy inna spółka nie prowadzi już pod tą firmą działalności. Można to sprawdzić w bardzo prosty sposób w wyszukiwarce podmiotów KRS.

Jeżeli zmieniasz nazwę spółki w stosunku do tej, pod którą działałeś do tej pory jako przedsiębiorca, to pamiętaj o ważnej rzeczy: spółka ma obowiązek podawania w nawiasie dawnej firmy obok nowej firmy. Obowiązek ten trwa przez okres jednego roku od dnia przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Ania Wrzesień 28, 2015 o 13:11

Witam, na jakich dokumentach spółka z o.o. jest zobowiązania do podawania w nawiasie dawnej nazwy firmy obok nowej sp.z o.o. ? Na fakturach także ?

Odpowiedz

Marcin Bartyński Październik 5, 2015 o 07:09

Tak, na fakturach też.

Odpowiedz

Tomasz Listopad 7, 2015 o 16:58

A jaką treść w takim przypadku powinna zawierać pieczątka ? Czy także powinna zawierać poprzednią nazwę (poza fakturami etc.) ?

Odpowiedz

Marcin Bartyński Listopad 7, 2015 o 17:42

Tak.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: