Skontaktuj się

Problemy z NIPem przy przekształceniu

Marcin Bartyński            11 czerwca 2015            Komentarze (0)

Biurokratyczne rządy państw mają to do siebie, że lubią wszystko ewidencjonować i najchętniej nadałyby wszystkiemu, co się rusza i nie rusza, numery.

Polski rząd nie jest, niestety, wyjątkiem. W tym szale ewidencjonowania doprowadził do tego, że przedsiębiorca przy różnych okazjach musi posługiwać się aż trzema numerami. Musi posiadać PESEL, NIP i REGON (osoba fizyczna) lub KRS, NIP i REGON (osoba prawna).

Z NIPem przy przekształceniu jdg w spółkę z o. o. mogą pojawić się problemy. Dlaczego? Bo NIP w wyniku przekształcenia nie przechodzi z przedsiębiorcy na spółkę z o. o. Ten numer jest nadawany spółce dopiero po jej zarejestrowaniu.

Między rejestracją spółki a nadaniem NIPu może upłynąć kilka dni. Te kilka dni to wielki problem dla spółki, gdyż nie może się ona posługiwać NIPem przedsiębiorcy, a swojego NIPu jeszcze nie ma. A przecież duże spółki chcą w tym czasie wystawiać i przyjmować faktury, wystawiać paragony…

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: