Skontaktuj się

Pożyczki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – na co zwrócić uwagę przy przekształceniu?

Marcin Bartyński20 lutego 2016Komentarze (0)

Jeden z przedsiębiorców prowadził niewielką działalność gospodarczą – biuro projektowe z zakresu instalacji elektrycznych.

Udało mu się pozyskać fundusze na rozwój biura. Zaciągnął pożyczkę ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i przeznaczył ją na zakup urządzeń.

W końcu postanowił jednak sprzedać biuro i w tym celu chciał je przekształcić w spółkę z o. o. – po to, żeby prawa i obowiązki wynikające z umowy pożyczki przenieść na spółkę, a następnie zbyć wszystkie udziały w spółce.

Jednakże w regulaminie funduszu pożyczkowego tkwił jeden haczyk – postanowienie, z którego wynikał zakaz przekształcenia. W mojej ocenie to postanowienie było nieważne, nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż udało się uzyskać od pożyczkodawcy zgodę na przekształcenie.

Morał z tego płynie taki: jeżeli spłacasz pożyczkę pochodzącą z EFRR i masz zamiar się przekształcić, zapoznaj się uważnie z postanowieniami umowy zawartej z pożyczkodawcą. Może ona zawierać postanowienia zakazujące zmianę formy prowadzenia działalności gospodarczej i będą one akurat tak sformułowane, że nie będą nieważne.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: