Skontaktuj się

Pokrycie kapitału zakładowego grą komputerową

Marcin Bartyński09 marca 20152 komentarze

Mój brat zajmuje się amatorsko programowaniem. Ostatnio wpadł na pomysł na prostą grę zręcznościową (jest współautorem tej gry). Po prostu jeździsz autem i omijasz przeszkody. Dobra gra na smartfona.

Załóżmy, że mój brat jest jedynym twórcą gry i prowadzi działalność gospodarczą. Wówczas prawa autorskie do tej gry komputerowej mógłby wnieść aportem do spółki z o. o. Także w ramach procedury przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o.

We wpisie Kapitał zakładowy spółki przekształconej pisałem o tym, że kapitał zakładowy spółki może być wyższy od wartości przedsiębiorstwa, ale tylko wtedy, gdy „niepokryta część” kapitału wartością przedsiębiorstwa zostanie pokryta wkładem pieniężnym lub niepieniężnym. Takim wkładem mogą być np. prawa autorskie do gry o autach, o ile oczywiście ich właścicielem jest przedsiębiorca.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Aplikant 19 marca, 2015 o 23:13

Tak, ale to nie jedyny sposób. Kapitał zakładowy mogą pokryć również aktywa np. samochód czy maszyna produkcyjna 😉

Odpowiedz

Marcin Bartyński 21 marca, 2015 o 15:52

Niemniej jednak ze względów podatkowych kapitał zakładowy lepiej uzupełniać pieniądzem, a nie aportem.

A maszyny produkcyjne – jeżeli nie były objęte procesem przekształcenia – można wykorzystać do optymalizacji podatkowej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: