Skontaktuj się

Odpisy KRS

Marcin Bartyński22 maja 2013Komentarze (0)

Ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości możesz pobrać i wydrukować aktualny „odpis KRS” dowolnego podmiotu ujawnionego w rejestrze przedsiębiorców. Pobrany ze strony internetowej „odpis” (zgodnie z nazewnictwem ustawowym – „aktualna informacja o podmiotach wpisanych do Rejestru”) ma zrównaną moc z odpisem wydanym przez sąd rejestrowy. Jeżeli jakaś instytucja zażąda od Ciebie aktualnego odpisu, możesz go pobrać bezpłatnie z Internetu (w sądzie zapłaciłbyś 30 zł).

 

W odpisie KRS można znaleźć kilka przydatnych informacji – przede wszystkim sposób reprezentacji podmiotu (polecam zapoznanie się z tym dokumentem przed podpisaniem umowy z jakąkolwiek spółką).

 

W powyższy sposób będziesz mógł uzyskać jedynie odpis aktualny. Po odpis pełny musisz udać się do sądu rejestrowego.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: